Sužinokite daugiau
Individuali psichoterapija, konsultavimas
Tiek psichologinis konsultavimas, tiek psichoterapija yra psichologinės pagalbos formos, kurias gali teikti tik tam reikalingą išsilavinimą ir kvalifikaciją įgiję specialistai. Psichologinio konsultavimo metu daugiausia dėmesio skiriama konkrečių, situacinių, kasdieninių problemų sprendimui. Tuo tarpu psichoterapija paprastai yra ilgas ir gilus procesas, orientuotas į asmenybės augimą ir ilgalaikius pokyčius. Psichoterapija veiksminga esant ilgalaikiams psichologiniams arba psichosomatiniams sunkumams, taip pat patiriant įvairius psichikos sutrikimus.
Psichoterapijos ir konsultavimo tikslai pirmiausiai priklauso nuo kliento poreikių ir patiriamų sunkumų, tačiau galima išskirti keletą bendrų psichologinės pagalbos tikslų:
- skatinti keisti elgesį taip, kad klientas galėtų gyventi produktyviau, jaustųsi patenkintas gyvenimu net esant tam tikriems neišvengiamiems apribojimams;
- stiprinti įgūdžius, padedančius įveikti įvairias gyvenimiškas problemas ir iššūkius;
- stiprinti autentiškų, efektyvių sprendimų priėmimo įgūdžius;
- stiprinti gebėjimą užmegzti ir palaikyti tarpasmeninius santykius; bendravimas su kitais žmonėmis užima didelę gyvenimo dalį, tuo tarpu kai kuriems žmonėms tai kelia iššūkių, pavyzdžiui dėl žemos savivertės, netinkamų socialinių įgūdžių ir pan.
Psichologinis konsultavimas ir psichoterapija